• Plot útulku vymaľovali deti vysnívanými psíkmi

  • Mestský útulok v Poprade zažil farebný víkend. Na plote útulku pribudlo 28 malieb malých i veľkých psíkov od výmyslu sveta, ktoré namaľovali deti so svojimi rodičmi počas akcie NAMAĽUJ SI SVOJHO PSÍKA. Cieľom podujatia bola pomoc útulku a a propagácia dobrovoľníckej činnosti v prospech jeho psích obyvateľov.

    Akcia určená malým i veľkým priateľom útulku dala priestor detskej tvorivosti, ponúkla možnosť zoznámiť sa nielen s útulkom a jeho obyvateľmi ale aj s úspešnými chovateľmi a ich šikovnými zverencami, ktorí sa predstavili v sprievodnom programe. Okrem samotného maľovania psíkov na plot útulku sa malí i veľkí zapojili aj do venčenia psíkov či súťaže v maľovaní na tvár, ktorá bola ďalším spríjemnením celého podujatia.

    Iveta Borňáková z odboru správy majetku MsÚ v Poprade povedala: “ Nie každý má možnosť osvojiť si psa. Ale ak chce, môže prísť do útulku a venovať svoj čas a lásku psíkom mu čas. To je základ akcie – aby sme ľudí naučili chodiť do útulku a ak chcú, aj pomôcť – akýmkoľvek spôsobom. Útulok je verejnosti prístupný počas celého týždňa. Máme určitý režim, pondelok je vyhradený ako sanitárny deň, ale ak niekto chce prísť, môže. V prevádzkovom poriadku máme vyhradené hodiny pre verejnosť – verejné venčenie – cez týždeň je to do 16:00, v piatok do 17:00 a cez víkend do 14:00,“ doplnila Iveta Borňáková. Podrobnosti nájde verejnosť na webovej stránke utulok.poprad.sk .

    ut8  ut1 ut6 ut3